Az interneten a bankkártyát fizikailag nem használjuk a tranzakció során, csupán a bankkártya adatait adjuk ki. Ez nagyobb körültekintést igényel a kártya tulajdonos részéről!
Az online fizetést olyan eszközről használd, amely a felügyeleted alatt áll. Netkávézóból vagy nyilvános, közösen használt számítógépről, hálózatról, WIFI-ről nem ajánlott.
A vásárlás előtt mindenképpen bizonyosodj meg róla, hogy az adott kereskedő megbízható és egy valós kereskedelmi vállalkozás áll a weboldal mögött.
Figyelj oda a szövegre, a helyesírás helyességére és a fogalmazás minőségére.
A helyesírási, fogalmazási hiba arra utalhat, hogy az oldal automata fordítóval készült. Ha ilyen gyanú merül fel benned, akkor az adott oldalon ne vásárolj!
![]() |
|
Előfizetések
Sok ingyenes vagy olcsóbb próbaszolgáltatást kártya adataid megadásával tudod igénybe venni.
Figyelmesen olvasd el, milyen kötelezettségekkel járhat a jövőben. Sok esetben csak az apróbetűs részben tüntetik fel, hogy fizetéssel együtt elfogadod azt is, hogy a jövőben előfizetési díjat vonjanak le tőled automatikusan számládról a kártya adataiddal.
Adatlopás
A bankok és a szolgáltatók e-mail útján soha nem kérnek kártya adatokat és nem irányítanak át levélből fizetési felületre. A bankok és üzletek telefonon vagy SMS-ben sem kérnek adatokat.

Nyereményjátékok
A közösségi oldalon kihagyhatatlan ajánlatokkal kecsegtetnek ismert üzletek neveit felhasználva. Ezek a csalások sok esetben utánozzák az adott társaság honlapját és teljes megjelenését.
Mindenképpen figyelni kell a címsor a webcímet. Ha bizonytalanok vagyunk keressünk rá a Google keresőben az adott cégre és hasonlítsd össze az ottani címet és megjelenést.